7 Günlük Ücretsiz Denemeyi Başlat

Murat DAĞARSLANI

 

Her şey, 2006’da Abu Dhabi’de başladı. İnşaat mühendisi olarak çalıştığım şirketteki İngiliz arkadaşlarım sayesinde ilk zehri aldım. Borsa ilgisi ilk defa hayatıma o zamanlarda girdi.

Ben Murat Dağarslanı. Ankaralı’yım. Üniversite’ye kadar eğitimimi de Ankara’da aldım. 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldum. Aslında bir mühendisim. 2015’e kadar da ana mesleğim buydu. Sonrasında ise o sıralar çalıştığım şirketten çıkarıldım ve bir arkaşımla ortak olarak müteahhitliğe başladım. İlk dönüm noktası bu oldu. Öncesinde de kısmen vakit ayırabildiğim borsaya daha fazla ağırlık verdim ve portföyümü büyütmeye başladım.

 

 

O dönemlerde tanıştığım Amerika’lı bir arkadaşım vardı. Bana Amerikan Borası’nın detaylarını ve opsiyonlarını öğretti. Amerikan Borsası inanılmaz bir ekosistem fakat o dönemlerde ülkemizden Amerikan borsasına erişmek zordu. Daha sonra Amerikan broker firmalarının bizim pazara girmesi ile iyice aktifleştim. İnşaattan kazanıp, Amerikan Borsası’nda yatırım yapabiliyordum. Uzun bir süre burada da yatırım yaptım ve portföyü büyütmeye devam ettim.

Yıl 2020. Covid-19 patlak verdi ve pandemiyle birlikte inşaat sektörü çok ağır darbe aldı. Tüm günümüzü evde geçirmeye başladık. İkinci dönüm noktası da bu oldu. Her büyük kriz, beraberinde büyük fırsatlar getirir. Bende de öyle oldu. Amerikan Borsası tarafındaki yatırımlarımı arttırdım ve hiç olmadığı kadar portföyümü hızlı büyüttüm. Bu işte de tecrübe ve havayı koklamak çok önemli. Bunu da yalnızca yatırım yaparak ve bizzat yaşayarak öğrenebiliyorsunuz.

O sırada birçok insan bu sektörü fark etti ve büyük bir talep oluştu ki (Tabii ki ülkelerin büyük para basma politikaları da buna etken oldu) özellikle borsa ve kripto yatırımcılarını sayısı çok hızlı artmaya başladı. Bunu gören bir çok fırsatçı, kendini fenomen ilan edip insanları yalan yanlış yönlendirmeye başladı. İşte ben de tam buna karşı kendi akademimi kurmaya karar verdim. Doğru bilgileri, bu işin risklerini ve nasıl ilerlenebileceğini anlatmak için.

Discord’da çok ciddi bilgilerin olduğu bir topluluk oluşturdum. Udemy’de bugüne kadar 5 kapsamlı eğitim yayınladım. Youtube kanalımda durum analizlerinin nasıl yapıldığını ve olayların nasıl okunduğunu insanlarla paylaştım. 1000’den fazla kişiye doğrudan eğitim verdim. Başarı hikayeleri de birikmeye başladı tabii.

İlk günden beri tek amacım; bu işi gerçek bilgiler ile sizlere öğretmek ve bu uçsuz bucaksız yatırım dünyasına bilinçli bir şekilde ilk adımı atmanızı sağlamak. Çünkü buradan gelecek kazanç, başka hiç bir işten gelemez kolay kolay.

Sonuç olarak 2006’da şans eseri başlayan yatırım dünyası serüvenim kendi ana mesleğimin de önüne geçerek profesyonel bir seviyeye gelmiş oldu. Umarım bundan sonra ulaşabildiğim kadar bireye ulaşır ve sizlere de bu yolda bir ışık olabilirim.
Sevgiler, saygılar…

Atölye Hakkında Hemen Bilgi Al